Historie

V roce 1946 byla lakovna založena se zaměřením na výrobu a opravy elektrických strojů a svítidel. V roce 1989 byla její činnost obnovena se speciálním zaměřením na výrobu bytových, průmyslových a zakázkových svítidel.

Vzhledem k neustále se zvyšujícímu obratu firmy vznikla v roce 1994 firma s novým názvem ALFA LUX spol. s r.o. V roce 2022 byla lakovna přesunuta do Michle a stala se součástí společnosti Luna Ateliéru s.r.o.

Jak to u nás funguje

Lakování práškovými plasty funguje na principu nanášení elektricky nabitého prášku na uzemněný lakovaný předmět. Tato elektrostatická přitažlivá síla udrží suchý prášek na místě, dokud se v peci neroztaví a nepřilne k povrchu. Vytvrzení probíhá při teplotách od 160 do 200 °C

Součástí procesu v naší lakovně je úprava materiálu před lakováním, která je prováděna v mycím boxu při tlaku 160 barů a při teplotě 50 °C, kde se výrobek odmastí a opláchne. Hned poté je výrobek vysušen v sušící peci; tato předúprava zvyšuje přilnavost barvy k materiálu.

Dle přání zákazníka balíme nalakované díly do folie. Dokážeme lakovat i zakázky vyžadující značný podíl ruční vícepráce – chránění závitů, otvorů, kontaktů a nelakovaných zemnících ploch.

Prášková barva je ideální pro lakování:

kovového nábytku a bytových doplňků, věšáků, trezorů, zámků, klíčů, mříží, skříněk pro elektronické přístroje, lékařskou a výpočetní techniku, jízdních kol, sportovního nářadí a posilovacích strojů, nových dílů pro automobily a motocykly i auto a moto veterány, disků kol – plechových i Alu, kovových částí interiérů, radiátorů, hasících přístrojů, dopisních schránek, magnetických tabulí, osvětlovacích těles, elektrorozvodných skříní, kovových podhledů, kovových regálů a polic, stavební techniky a mnoha dalších předmětů.

Dodavetelé barev:

  • Akzo Nobel
  • OK Color
  • SURFIN
  • Barten
  • Neokem

Image