Tapety

Tištěné tapety a fototapety jsou tradičním prostředkem dekorace interiéru v moderním pojetí. Lze vybírat z několika druhů hladkých i strukturovaných materiálů, na které je možno vytisknout libovolný motiv. Samolepící nebo nesamolepící tapetu pro Vás také nalepíme. V případě nesamolepících tapet používáme značková lepidla HENKEL.

! ONLINE VIZUALIZACE tapetové nebo plakátové dekorace, dle vlastního motivu. Můžete si zde vložit vlastní design a experimentovat se vzhledem vlastního pokoje.

Při výběru tapety je nutné věnovat pozornost složení materiálu, kdy existují následující možnosti:

Vinylové tapety- jsou vyrobeny z umělé hmoty a díky tomu odolné proti vlhkosti a otěru. Dobře zakrývají nerovnosti stěn a z důvodu nižší propustnosti také dobře drží teplo, na druhou stranu se nehodí do vlhkých prostor. Tapety jsou snadno udržovatelné, a proto jsou určené především do namáhaných prostorů (například hotely a administrativní prostory).

tapeta

 tapeta

 

 

 

 

 

Vliesové tapety - jsou vyrobené z netkaných textilií v kombinaci s polyesterem nebo celulózou. Jsou velmi příjemné nejen na dotyk, ale také na pohled. Jejich povrch je upraven do několika různorodých struktur. Materiál je charakteristický vysokou propustností vzduchu a vodní páry. Často jsou také omyvatelné a snadno udržovatelné.

vzory

 

 

 

 

 

 

Textilní tapety - jsou určeny do privátních, nebo společenských prostor náročných na interiérový design.     Jedná se o poměrně luxusní komoditu, nejen pro vysokou náročnost aplikace, kdy je potřeba velmi opatrného zacházení. Proto se i jejich cena pohybuje ve vyšších relacích.

vzor

 

 

 

 

Mnohem více než lícovému materiálu, byste měli věnovat pozornost rubovému, jelikož jsou jeho vlastnosti úzce provázané s aplikací a následným odstraněním tapety.

Tapety na papírovém podkladu – jsou levnější, ale jejich cena je kompenzována nevýhodami spočívajícími v komplikovaném odstraňování tapet. Po sejmutí totiž papír ulpívá na stěně a je velmi pracné jej bezezbytku odstranit. Výjimkou je HP PVC free tapeta, která se jen navlhčí a následně se sama ze zdi sroluje a bezezbytku odstraní.

Tapety na podkladu z netkané textilie - největším benefitem těchto tapet je jejich vlastnost, která dovoluje sejmout po skončení životnosti celou tapetu najednou. Netkaná textilie na rozdíl od papíru neulpívá na stěně a drží celou tapetu pohromadě i při deinstalaci. Šetříte tak čas, jehož úspora vyrovnává drobnější cenový rozdíl oproti obyčejnějším tapetám.

Přehled jednotlivých druhů tapet najdete ZDE.  

  • Materiál: rozličné portfolio tapet - strukturované nebo hladké, samolepící nebo nesamolepící, omyvatelné, ekologické, atd. Vzorník si vyžádejte u svého obchodního zástupce.
  • Atesty: technická data a požární atesty materiálů Vám pošleme na vyžádání.
  • Životnost: Životnost tapety záleží na technologii tisku, druhu lepení a umístění (exponovanost UV záření). Záruka je standardně 2 roky. Tapeta Vám však vydrží až 10 let.
  • Související služby: grafika, tisk, aplikace.
  • Upozornění: Vhodnost použití jednotlivých materiálů a lepidel záleží na vlastnostech podkladu a doby používání dekorace. S výběrem té správné tapety Vám rádi poradíme.

Tip!: Načerpejte inspiraci ve fotobance, např. www.fotolia.com, nebo www.estockphoto.com.

Kontaktní informace

LUNA ATELIÉR s.r.o.
Magistrů 1275/13
PRAHA 4
140 00
Česká republika
IČ:
DIČ